Dil öğrenmek istiyorum yardım

zAHo

New member
Pasaport çıktıktan ve yaşımı doldurduktan sorna orta Asya turu yapmak istiyorum.Ve çok fazla şekilde dil lazım çok az şekilde biliyorum konuşuyorum anlıyorum ancak mükkemel değil dualingo 1 sene geçti annem yapıyor ve günlük 5-6 saat ancak sadece orda olanları çok iyi biliyor normalde başka bişey yapmadığı için anlamıyor bende okulda anlamıyorum, oyunlardan falan şuan İngilizcem yani oyunda tanıştığım yabancı kişiler ile muhabbet etmemden dolayı yani yoksa o da olmasa Hiçbir şey bilmiyorum yardım edin

aitsizbiri

New member
Değerli dostlar herkese merhaba.Bu yazıyı yazma amacım öncelikle dil öğrenmek isteyen dostlara yardımcı olmaktır.Ben dört sene önceye kadar türkiyede bir çok farklı dil kursuna gitmiş biri olarak kurslarda hiç birşey öğrenmedim.Çünkü teorik olarak öğrendiğim şeyi pratiğe geçirmekte sıkıntı çektim ve nitekim bu yüzden dil öğrenmekten ziyade yurt dışına gidip orda hayatımı sürdürüp o şekilde dil öğrenmeyi tercih ettim.Yurt dışında yaşamaya başlayınca dili öğrenme sürecim biraz yavaştı çünkü herşeyi sokakta öğrenmeyi tercih ettim.zamanla dil bilgim gelişti ve iki senenin sonunda iki farklı dil konuşmaya başladım ve hepsini tamamen sokakta öğrendim.Bu tecrübemden yola çıkarak çıkardığım sonuç şu dostlar.Dil dile değmeden dil öğrenemezsiniz...