İngilizce öğrenirken film izlemek

setase9183

New member
Arkadaşlarım ingilizce öğrenirken dili ingilizce , altyazısıda ingilizce olan filmlerin izlenmesinin faydalı olacağını söylüyor . Gerçekten faydası olur mu ? Dil için pratik yapmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum sadece izleyerek pratik olmadan bu şekilde film izleyerek çalışmanın zaman kaybı olmasından açıkçası çekiniyorum.zaman değerli ve boşa gitmesi taraftarı da değilim .Derslere gidip sınıfta tıkılı kalmaktan ya da kitap okumaktan sıkıldım , filmlerin bu süreçte bana faydası olacağı kesin ama öğrenme konusunda kişiye de bağlı oldugundan tam olarak etkisi üzerinde tam bir fikrim yok .Keyif alarak izleyeceğim filmlerin ingilizcem üzerinde etkisi olacağını düşünüyorum Ama film izlerken keyif alamadığım filmlerin ise beni ingilizce öğrenmekten soğutma ihtimali de var .Açıkçası kafam karışık i ne yapmalı , izleyip denemeli mi yoksa kitaplardan devam mı etmeli . Filmlerde geçen kalıpların gerçek hayata daha yakın olduğu da kesin .kitabi bilgilerde günlük dilde kullanılan kelimelere rastlamak pek mümkün olmuyor .

yardımlarınız ve fikirleriniz için teşekkür ederim .

magender

New member
Yeni başlanmışsa bence çizgi film izlenmeli basit cümlelerin kullanımını öğrenip daha sonrasında filmlere geçilmelidir.