Kelime Ezberleyemiyorum Yardımcı Olur musunuz ?

hasankoca

New member
İngilizceye başlayıp bırakıyorum, bu sefer oldu diyorum tekrar bırakıyorum. Şimdi tekrar başladım bırakmıyacağım artık ancak morallerim bozuldu tekrar :)

Şimdi %30 grammer %70 kelime odaklı tekrar ingilizceye başlamak istiyorum ama çok farklı yöntemler var kafam çok karıştı.

Örneğin internette a1 kelimeleri buluyorum sonra o kelimenin eş anlamlarını bulup ezberlemeye başlıyorum ama bu seferde çok farklı anlamı oldugundan kafam karışıyor kelimeyi unutuyorum.

Şimdi kelime ezberlemeyi nasıl yapmalıyım bunun en akılda kalıcı yöntemi nedir yardımlarınıza ihtiyacım var ?

sudecik

New member
Merhaba,
İngilizce öğrenirken bende deli gibi boş kağıda yazıp ezberlemeye çalışoyordum ama bir zaman sonra ezberlediklerimi unuttum. Daha sonra seviyeme göre ince kitaplar alıp onları okuya okuya kelimeleri kalıcı hale getirdim. Çok basit kitaplardan başlarsanız öğrenmeniz daha kolay olacaktır ve hemen sıkılmassınız

hasankoca

New member
Merhaba,
İngilizce öğrenirken bende deli gibi boş kağıda yazıp ezberlemeye çalışoyordum ama bir zaman sonra ezberlediklerimi unuttum. Daha sonra seviyeme göre ince kitaplar alıp onları okuya okuya kelimeleri kalıcı hale getirdim. Çok basit kitaplardan başlarsanız öğrenmeniz daha kolay olacaktır ve hemen sıkılmassınız
Yorum için çok teşekkür ederim bende bu tavsiyeyi bir kaç kişiden duydum ama aklıma takılan bişiler. Örneğin ben kitap aldım elime sürekli okuyorum ama anlamını bilmediğim bir sürü kelime olacak ozaman ne yapacağım aklımda nasıl kalacak o kelimeler ?

sudecik

New member
Yorum için çok teşekkür ederim bende bu tavsiyeyi bir kaç kişiden duydum ama aklıma takılan bişiler. Örneğin ben kitap aldım elime sürekli okuyorum ama anlamını bilmediğim bir sürü kelime olacak ozaman ne yapacağım aklımda nasıl kalacak o kelimeler ?
İşte bende o yüzden ingilizce seviyende bir kitap al dedim. Bilmediğin bir kelime çıkarsa onu cümleden çıkarmaya çalış baktın sürekli aynı kelime çıkıyor bu sefer o kelimeye bakarsın sözlükten. Yoksa her kelimede sözlüğe bakarsan o kitap bitmez zaten