Ücretsiz En Popüler İngilizce Öğrenme Programları

admin

Administrator
Yönetici
Ücretsiz En Popüler İngilizce Öğrenme Programları

İngilizcenizi belli bir seviyeye getirmek için boş zamanlarınıza, metroda, otobüste akıllı telefonunuzu aşağıdai uygulamalardan size en uygun olanı yükleyerek ingilizcenizi belli bir seviyeye kadar taşıyabilirsiniz.

Unutmadan söylemek istiyorum ara sıra bu programları kullanmanız bir işe yaramayacaktır, günde 1 2 saat çalışıp bir hafta programı açmassanız öğrendiğiniz bir işe yaramaz. İngilizce öğrenmek için hergün çalışmanız lazım, günde 10 dk ayarmanız bile seviyenizi arttırmaya yetecektir. Önemli olan süreklilik sağlamaktır.

Duolingo


Uygulama marketlerindeki en popüler dil öğretme programı olan dialunga 400 milyonun üzerinde indirilme sayısına sahiptir. Günde 5 - 10 dk ayırarak grammer ve kelime bilginizi arttırabilirsiniz. Programın en güzel yani yapay zekaya sahip olmasınız. Yani bir konuyu öğrettikten sonra siz tam o öğrendiğinizi utunacağınız günlerde tekrar sizi o konuyu çalışmanızı sağlıyor, bu şekilde öğrendiğizi unutmamış oluyorsunuz. Görsel, sesli ve testlerden oluşan uygulama sizi sıkmamak için elinden geleni yapıyor.

Memrise

2017 yılında ödül alan memrise kelime ezberleme programlarının en iyisidir. Dünya çapında 50 milyondan fazla indirilmeye sahiptir. Kelime dağarcıgınızı arttırmak için bu uygulamayı hergun 10 - 15 dk ayırmanız yeterlidir. Memrise kelime öğretme işini klasik yöntemler yerine sizi sıkmayacak daha eğlenceli yöntemler kullanmaktadır.

QuizletArtı ve eksi yönleri neler, İngilizce öğrenirken bize nasıl faydalar sağlıyor bunlara birlikte bakacağız.

Öncelikle uygulamayı biraz tanıyalım. Bu arada bu uygulamanın web ara yüzü de var.

Quizlet aslında dünya üzerinde milyonlarca eğitmen ve öğrenci tarafından kullanılan bir eğitim aracı. Yani sadece İngilizce değil, başka ders ve konularda da çalışma setleri oluşturabileceğiniz, alıştırmalar yapabileceğiniz çok etkili bir araç. Dahası, özellikle öğretmenler için, sınıf içerisinde etkileşimli bir eğitim ortamı oluşturmak açısından da yaygın şekilde kullanılıyor. Öncelikle şunu söylemekte fayda var, Quizlet içinde hazır bir veri ile gelmiyor. Yani çalışma setlerinizi kendiniz oluşturmalısınız ya da başkaları tarafında oluşturulmuş hazır setleri kullanabilirsiniz. Her iki durumda da, çalışma setlerini istediğiniz zaman düzenleyebilir, farklı klasörlere taşıyıp sınıflandırabilirsiniz.

Kelime öğrenme amaçlı kullanılan uygulamanın içinde kullanabileceğiniz pek çok araç var.

Bir çalışma seti içindeki kelimeleri gözden geçirebilir ve sadece bilmediklerinizi işaretleyebilirsiniz. Böylece iş çalışmaya geldiğinde bütün kelimeleri bütün listeyi değil, sadece bilmediklerinizi çalışmış olursunuz. Çalıştığınız ve artık öğrendiğinizden emin olduğunuz kelimeleri, kartlar, test ya da eşleştirme gibi araçlarla daha mükemmel hale getirebilirsiniz.

Şimdi gelelim artılarına ve eksilerine,

1- Öncelikle çalışacağınız içeriğin size ve sizin ihtiyaçlarınıza özel hale getirilebilmesi bence büyük bir avantaj.

2- Öte yandan, temel kullanım için ücretsiz versiyonu fotoğraf desteği dışında hemen hemen tüm desteği sunuyor.

3-Hedef dil ana dil ayrımı çok iyi düşünülmüş. Seçeneklerden, hem soru hem de cevap kısmından bu kısmı özelleştirebiliyorsunuz.

4- Son olarak klasörleme ve sınıflandırma sistemi çok başarılı. Böylece sadece, ihtiyacınız olan kelimeleri çok rahat bir şekilde çalışabiliyorsunuz.

Eksi yönlerine gelecek olursak,

1- Kelime çalışmaları sadece okuma ve yazma üzerine. Her ne kadar dinleme desteği sunsa da, bu beceriyi geliştirmeye yönelik ya da telaffuza yönelik bir çalışma maalesef yok.

2- Çevrimdışı desteğinin olmaması, ücretsiz sürümünde sizi sürekli internete bağlı kılıyor.

3- Yaptığınız çalışmalara ait rakam ve istatistik bulunmuyor. Ne kadar kelime çalıştın, ne kadar kelime öğrendin, kaç kelime daha öğrenmen lazım bunlara ulaşamıyorsun. Dolayısıyla bu da kullanıcının öğrenme motivasyonunu olumsuz olarak etkiliyor.


VoscreenBu uygulama dizi film izlemeyi sevenler için harika bir seçenek. Uygulamanın içi dizi ve filmlerden oluşan kesitler bulunmaktadır. Uygulamada size verilen kesitle alakalı bize Türkçe anlamı için 2 seçenek sunmakta ve doğru olan seçeneği seçmemiz gerekmektedir. Doğru seçeneği seçerek puanımız artmaktadır. Uygulamaya İngilizce seviyenize göre ya da konu bazında da filtreleme yapabilmekteyiz. Örneğin sadece simple past tens ile kesitler sunmaktadır. Bu sayede İngilizce konu çalıştıktan sonra bu uygulama üzerinden sadece o konu ile alakalı örnek çalışmış olursunuz.MusixmatchBu uygulama da müzik severler için harika bir seçenek. Bu program youtube, spotify gibi müzik dinlediğiniz platformdan çalma tuşuna dokunduğunda ekrana müziğin sözlerini getirmektedir. Ve İngilizce Türkçe olarak ekrana getirebilmektedir. Müzik dinlerken İngilizce çalışmak isteyenler için harika bir uygulamadır.Beelinguapp


Bu uygulama hikâye ve okuyarak İngilizce öğrenmek için harika bir uygulamadır.

Uygulama içerisinde dünya klasikleri ve daha başka güzel hikâyeler bulunmaktadır.

Hikâyelerin hem sesini dinleyip ve atta Türkçesini de görebiliyor olması harika bir özellik. Ayrıca uygulamada seviye ayarıyla kendi seviyeniz hikâyeler okuyabilirsiniz.

Lyrics Training


Müzikle dil öğreneceksiniz :) Bu uygulamayı yeni keşfettim ve kendim de sürekli kullanmaya başladım. Program youtubedaki müzikleri klipleri ile çalıp altta da yazı olarak göstermektedir. Lyrics Training uygulaması yazıda bir boşluk bırakıp müzikte ne duyduğunu seçmenizi istiyor. En basit seviyeyi seçerseniz her cümlede bir kelime sorarken seviyeyi arttırdığımızda cümlede daha fazla kelime soruyor ve dört farklı seviyesi bulunmaktadır.. Bu uygulama ile kulağınızı çok iyi geliştirebilirsiniz. Uygulamanın android ve ios haricinde sitesinde de pc başındayken çalışma yapabilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst